R51 леко виене/шум/

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
rifle
Регистриран: 02 май 2015, 21:51
Автомобил/Car: Pathfinder
Град/City: София

R51 леко виене/шум/

Мнениеот rifle » 09 мар 2016, 20:39

Здравейте колата е патфайндър 2006г само,че бензинов.Появи ми се едно леко виене при подаване на газ при около 2000 оборота.Проявява се след 10-15мин. работа демек при студен двигател го няма.Усещам го някъде долу в краката даже не съм сигурен/може да си внушавам/ може би има и лека вибрация в педала нагазта.С автоматични скорости съм и на неотрална при леко подаване на газ пак се чува,но при тръгване е по ясно и отчетливо.Другото е,че се чува само вътре,на подемник отдолу под колата няма нищо
r51
Новак
Регистриран: 13 юли 2015, 10:39
Изпратили благодарности: 2 пъти

R51 леко виене/шум/

Мнениеот r51 » 10 мар 2016, 00:03

Здравей,

Ако не се лъжа твоят нисан е имал вече проблем със скоростите (смесване на маслото с антифриз) нали? Сигурно ли е че всичко по трансмисията е наред? По принцип тези кутии са много капризни на масло и карането им с пресечно масло макар и малко време със сигурност не се отразява добре.

Опитай да включиш на директна и докато натискаш яко спирачката да подаваш газ. Компютърът ограничава до 2000 оборота, но трансмисията ще е под товар поне торк конверторът би трябвало да е. Понеже само с думи трудно се описва шум може да разгледаш из интернет клипчета за "torque converter grinding noise" и да сравниш дали се припокриват с това, което чуваш ти.
Потребителски аватар
rifle
Регистриран: 02 май 2015, 21:51

R51 леко виене/шум/

Мнениеот rifle » 12 мар 2016, 20:29

Привет!Да имах ядове със скорстите и точно затова тая седмица пак и смених масло филтри и тн. на 10к км. за мое огромно щастие всичко и е ок.Маслото беше бистро на магнитния филтър имаше съвсем малко като песъчинки по него.
За звука,много е специфичен!Няма нищо общо с клиповете от ютуб все едно се возиш в тролей,едно такова монотомно виене и то в определени обороти и на загрял двигател и само вътре се чува отдолу не :? ,опитах се да направя клипче но нищо не става прекалено е тихо виенето.В началото се съмнявахме ,че нещо по гърнетата има дупка и влиза в някакъв резонанс,и наистина имаше нужда от телоподаващо но и след тази интервенция звука си го имаше.Иначе я огледахме колата обстойно отдолу няма никакви течове,цялата изпускателна с-ма е ок.Сигурен съм,че е няква дребна простотия ама докато се разбере....
пс.за тоя теста със спирачката и газ ако някой го прави да знае,че се прави до 5сек!!

Върни се в “Navara & Pathfinder”