Индикатор за гориво

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Dessolini
Регистриран: 20 юни 2017, 01:29
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Пловдив

Индикатор за гориво

Мнениеот Dessolini » 10 авг 2017, 22:49

Здравейте колеги, някой може ли да даде идея къде е проблема при пълен резервоар да ми показва 148км оставащи на бензин. Откакто заредих до горе съм го карал най-много 30тина км на бензин и през другото време около 600 на газ. Като заредих ми показа 720км оставащи на бензин и от тогава взе да пада все повече и повече, а бензина реално почти не трябва да е мръднал и на нивомера си го показва. Какъвто и да ми излиза разхода за пътуването все си е същото, спада ли спада. Колата е кашкай 2008г. Вчера ми светна чека по едно време но изгасна. Възможно ли е проблема с бензина и чека да са свързани?Изображение

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Dessolini

Индикатор за гориво

Мнениеот Dessolini » 15 авг 2017, 21:11

Малко ъпдейт по въпроса. Продължих да карам и все така си спадаха километрите. Палене, гасене, все тая. След разкачване на минуса на акумулатора всичко се оправи. Отново си излезнаха 740 оставащи км. След това не съм го карал все още.

bambam69
Регистриран: 06 апр 2017, 18:31
Град/City: Sofia
Изпратили благодарности: 2 пъти

Индикатор за гориво

Мнениеот bambam69 » 16 авг 2017, 09:43

Колега, аз карам Рено Меган 2 и при мен е същото. Оказва се че при зареждане компютъра отчита наличното гориво и според изминатото разстояние (среден разход, изминати, оставащи км) променя и данните на индикатора за гориво. Карайки на газ ти не използваш бензин но компютъра не знае това и отчита данните все едно че караш на бензин. В резултат на това имаш гориво в резервоара а компа си мисли че няма. При мен (предполагам и при теб е така) проблема се решава или като налея малко бензин (напр. за 10 лева) с което променям количеството в резервоара и компа изчислява отново, или като рестартирам компа (не знам как става при Qashqai) и тогава всичко започва отначало.
Дано съм обяснил разбираемо.
Dessolini

Индикатор за гориво

Мнениеот Dessolini » 16 авг 2017, 17:50

Забравил съм да напиша. Като стана на нула, на 2 пъти така пробвах по 3-4л сипвах, но все така си стоеше нулата. Чак след като разкачих акумулатора, тогава си излезнаха оставащите километри. Четох че газаджиите слагали емулатори които един вид лъжат компютъра и при всяко палене или даване на контакт не знам точно, се занулявал сам брояча. Тази седмица и без това ще го карам да слагат допълнително казанче за масло, та и това ще им кажа да погледнат.

forrest
Новак
Регистриран: 16 фев 2016, 13:42
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 8 пъти

Индикатор за гориво

Мнениеот forrest » 20 авг 2017, 08:01

Колегата с Мегана е прав. И светването на чек-а е в следствие на това че колата гори газ а не бензин. (Компа отчита че има горивен процес, а горивото не свършва .... ) Това да не те притеснява.
Nissan Qashkai 2.0 benzin 4x4 MT

Върни се в “Murano, Qashqai & Juke”