Има ли собственици на новия Нисан Кашкай ?

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак
Регистриран: 21 юни 2016, 21:29
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Алтур'Ранг
Благодарил (а): 252 пъти
Изпратили благодарности: 254 пъти

Мнениеот NQ.Roz » 12 яну 2018, 12:48

Само дето не гледате на правилното място.
Гледа се ей тука.
П.С. На мен не са ми звънили. И да ново 20 е.
J11 (MR16DDT)
ex E11 (CR14DE)
Изображение
Потребителски аватар
scorpteo
Маниак
Регистриран: 15 яну 2016, 16:23
Изпратили благодарности: 24 пъти

Мнениеот scorpteo » 13 яну 2018, 08:56

Това ново нещо не е ли онова нещо с планката пак на десния подкалник :roll:
Още на хиляда километра беше - тропаха задни накладки - гресираха (медна грес) и притегнаха :oops:
После м.г. при ГСО смениха и тази планка :oops:
Междувременно нямаше успех с вибрацията в таблото но умря акумулатора.
Смяна акумулатор
В късна есен умря кислородния датчик. Смяна на Oxygen Sensor (май преди кампанията)
И веднага след н.г я вкарах в бокса за вибрацията в таблото. След двудневен престой я прибрах обратно и мисля този път е ОК. Сменили уплътнения и доуплътнили въздуховодите :oops:

За 20К км и под две години експлоатация ми идва много, а също и при цена 60К, НО това е положението. Като цяло СУВчето е добро, поведението е добро, разхода и т.н, .,,това, че се ползват рециклирани материали, доставчици от цял свят, и се сглобява от преселници в Англия е друг въпрос....предпоам, че X-trail е друга бира.....онзи ден се возих на такъв но по-старата генерация (кубчето). Дизелака не се чуваше (мъркаше), а вътре доста солидно и тихо. И вървеше много добре.,, :ooops:
Nissan Qashqai, 1.6 DCI, CVT, Ultimate (3/2016)
Потребителски аватар
Пако
Редовен
Регистриран: 05 май 2016, 15:34
Град/City: София
Изпратили благодарности: 12 пъти

Мнениеот Пако » 13 яну 2018, 13:19

Кой както случи,колега.
И аз съм на 2 години,но 45 000 км.Колата е ходила до сервиза само за гаранционно обслужване.Нищо не е правено по нея,даже акумолатора си стои :)
Иначе ,аз не знам производители,които да не ползват рециклирани материали и доставчици от цял свят.
Qashqai 1.6 dci 4х4
Потребителски аватар
kriss_bg1977
INSANE
Регистриран: 01 апр 2012, 13:15
Автомобил/Car: Tino V10M
Град/City: Sliven-Varna
Благодарил (а): 45 пъти
Изпратили благодарности: 41 пъти

Мнениеот kriss_bg1977 » 13 яну 2018, 19:22

Няма такива....
В Чехия наши сънародници правят табла и седалки и то не за кой да е ами за Порше :-)
Nissan Almera Tino V10 YD22DDTi 2002
ex Nissan Micra k10 1.2lx 1989
ex VW Transporter 1.6D 1982
ex Lada 1200 1982
Потребителски аватар
scorpteo
Маниак
Регистриран: 15 яну 2016, 16:23
Изпратили благодарности: 24 пъти

Мнениеот scorpteo » 14 яну 2018, 11:23

Винаги може да се случи проблем с някоя дефектна пратка, да се наруши ехн.процес, или пък занижи пр.контрол...
Тойота имаха една много неприятна кампания със смяна на шорт-блок, т.е. смяна на маслени сегменти на Д-4Д двигатели в период 2002-2008, доставени от германска компания. Нови автомобили консумиращи по над литър масло за пробег около хиляда километра. ...
Що касае рецикл.материали, аз съм за оползотворяване на милионите тонове метали, стъкло, пластмаси, течности и т.н., което е от една страна природозащитно, енергоснижаващо и икономически ефективно. Въпросът е доколко използваните технологии, в комбинация с натиска за снижаване на разходите (казват, че икономистите „правели” автомобилите) не довеждат до по-лошо качество, по-малка експлоатация и т.н. Факт е, че след 90 те години не се правят истински здрави, надеждни и на практика автомобили, гордо рекламирани като: ще надживеят собственика. А и не е нужно разбира се.
Та що касае в частност моя пример с влизанията в бокса по гаранция (и не само) отдавам дефектите не на технологичен недостатък или занижен контрол, а просто на стечение на обстоятелства. Кофти пратка акумолатори, дефектирал кисл.сензор, лоша сглобка (визирам вибрациите в таблото)... За кампаниите с планките си е вече потенциален риск и е добре, че Нисан взимат мерки...
Както казах, за мен Кашкай е добър автомобил и тези да го наречем „болести” не повлияват върху общото впечатление.
И да: всичко е и късмет понякога.
:)
Nissan Qashqai, 1.6 DCI, CVT, Ultimate (3/2016)
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак

Мнениеот NQ.Roz » 14 яну 2018, 23:06

Светът и световната икономика са в дъното на цялото използване на рециклирани материали. Не съм съвсем сигурна в Америка как е положението като законодателство, но в Европа нещата са съвсем прости.
Има ELV Directive, която касае края на жизнения цикъл на автомобилите (end-of life vehicles). Ако на някой му се чете: ето!
Аз съм я чела, понеже ме касае професионално. Директивата е на Европейския Парламент и е от 2000 г. Има регламент за увеличаване на процента рециклируеми части по години и след 2015 трябва да са над 95%, както и изискване при разработване на новите коли да се влагат компоненти, чиито материали са рециклирани.
Та така.
Потърперши са всички производители на автомобили. Някои се съобразяват охотно и поевтиняват продуктите си, а други се съобразяват с пределния минимум и толкова. Засега. По-нататък нещата ще се затегнат и всички коли ще станат "еднодневки".
Да, жалко е.
Но такъв е светът, в който живеем.
J11 (MR16DDT)
ex E11 (CR14DE)
Изображение
nnikbg
Маниак
Регистриран: 27 дек 2013, 15:27
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: Варна
Благодарил (а): 14 пъти
Изпратили благодарности: 40 пъти

Мнениеот nnikbg » 16 яну 2018, 10:39

Рози, защо да е жалко. Преди 30г за да си купиш кола трябваше да чакаш 3/4/5 години да ти излезе номера. И знаеш , че следващите 15г няма да помислиш за нова . Производителите тогава сменяха моделите на 4/5 години а сега ги менят два пъти за година. Е няма смисъл едно нещо дето ще се ползва 5г да го проектираш да издържи 10г и да му набухаш качествени матрияли.

Sent from my C6903 using Tapatalk
Mazda CX5 2.5 G
Suzuki Grand Vitara 1.6
ex Nissan X-trail 2.0 dci T31
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак

Мнениеот NQ.Roz » 16 яну 2018, 14:19

Ники, знам по колко години се е чакало да ти излезе партидата преди и как за тези, дето не им се чака опцията е била или Трабант, или Заз...
Колко са хората, които си купуват нови коли при нас и колко са в западния свят?... При нас все още са малцинство новите коли на пътя и масово коли на 10+, 15+ и т.н. години. Та жалкото тук е, че ако едновремешна кола, стигнала при нас на възраст 10 г. е имала едни технически данни, то в съвремието кола на 10 г. доста често е изпята песен с последни останали крачки, преди да се пренесе във великите ловни полета...
П.С. За мен лично жалкото е, че остаряваме по-бързо, отколкото смогваме да приемаме проментите в технологично отношение и че ако нещо не е от желязо го дисквалифицирам на прима виста... Да, изкарвам си хляба в бизнес, който е свързан с пластмаси... там, където до преди 30 г. се използваха метали... все още не мога да го преодолея и дори да знам, че заложеният на пластмасовите далаверки полезен живот е в пъти по-малък, пак някак не ми е на таман...
Поне при теб са все още масово железа и надали някой ден ще се появят чак токова пластмаси, колкото в колите. :wink:
J11 (MR16DDT)
ex E11 (CR14DE)
Изображение
nnikbg
Маниак
Регистриран: 27 дек 2013, 15:27
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: Варна
Благодарил (а): 14 пъти
Изпратили благодарности: 40 пъти

Мнениеот nnikbg » 16 яну 2018, 14:39

Напълно те разбирам и съм на 100% съгласен с теб. Производителя не мисли за второя или третия собственик. За мен жалкото е , че малко хора могат да си позволят кола първа ръка.
И при нас железата не са това което са били. 15 г и корабчето отива за скрап, преди са ги карали по 30 г. Та това е явно бъдещето.

Sent from my C6903 using Tapatalk
Mazda CX5 2.5 G
Suzuki Grand Vitara 1.6
ex Nissan X-trail 2.0 dci T31
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак

Мнениеот NQ.Roz » 16 яну 2018, 19:37

Предполагам, че комерсиализацията е засегнала всички сфери на съвременния бит, индустрия и услуги... Нещата са взаимосвързани, но някак определени неща не ми се връзват.
Да, всичко става от ден на ден по-пластмасово или пълно с пластмаса, има по-ниска и далеч по-достъпна цена, но някои хора въпреки това НЕ предпочитат новото от магазина, а леко по-старото понеже било от по-истински материали...
Пресен пример. За празниците си бяхме на вилата и една от бабите съседки се похвали, че внук й си купил нова кола на лизинг. Питам аз дали е нова и ми се казва: нова. Питам каква марка е и отговорът е Ауди. Цъкам си аз на ум и си викам, че то аз ново Ауди май не мога да си позволя... и изниква следващия въпрос: за колко години и за колко пари. И тук се гръмнах... заради разбиранията си / респективно разбиранията на внука. Аудито се оказа за 29 хилки... ама било едно такова ниско и голямо... сребърно... Викам си А4.
Та след доуточнения се оказа, че колата е 2013 и съм познала модела.
Айде сега някой да ми каже, аз ли съм с грешка, че за тези пари, ако съм на 27, ще си взема нова от магазина кола, а не Ауди на 5 години, което да плащам още пет и още дорде го плащам да почнат да му излизат разни смени на ангренажни компекти и т.н. "консумативи" за по няколко хилки...
Продължавам да си мисля, че ако човек има парите, е по-добре да кара нова кола, пък било то и еднодневка, отколкото стара кола, отново еднодневка, макар и от висок ценови клас...
Не разбирам. Честно.
Като изключим неудобствата на scorpteo, притесненията му и загубеното време без колата, за мен е по-добре нова кола, за която друг има грижата и се харчи за глупостите й, отколкото хем да дължа пари, хем понеже е стара и няма гаранция, да си плащам всичко от джоба, плюс загубеното време, плюс притесненията...
Та митът за нямащите пари за нови коли хора, гледайки го през призмата на горния пример... я се замисли колко Аудита, Бемвета и разни други 5+ г. коли има из БГ вместо нови за тези пари?... Та наистина е жалко, защото освен всичко друго хората се заблуждават, че в Аудитата няма пластмаса, а истината е, че пластмаса има навсякъде. Но... късно го разбират.
J11 (MR16DDT)
ex E11 (CR14DE)
Изображение
Потребителски аватар
speeder88
Маниак
Регистриран: 26 юни 2017, 08:39
Град/City: Sofia
Благодарил (а): 4 пъти
Изпратили благодарности: 26 пъти

Мнениеот speeder88 » 16 яну 2018, 20:59

NQ.Roz написа:Айде сега някой да ми каже, аз ли съм с грешка, че за тези пари, ако съм на 27, ще си взема нова от магазина кола, а не Ауди на 5 години, което да плащам още пет и още дорде го плащам да почнат да му излизат разни смени на ангренажни компекти и т.н. "консумативи" за по няколко хилки...
Продължавам да си мисля, че ако човек има парите, е по-добре да кара нова кола, пък било то и еднодневка, отколкото стара кола, отново еднодневка, макар и от висок ценови клас...
Не разбирам. Честно.

Преди да вземем Кашо-на карах 14-годишно Peugeot. Когато започна да стои повече в сервиза отколкото пред вкъщи решихме, че е време за друга. Бях в жестока дилема дали да набия 20-на кеш за 10-годишно BMW, 5-годишен VW, Kia и т.н. или да дам малко по-малко за първоначална вноска на нова кола. Така харесах Кашо и нагласихме сметките. В крайна сметка не я взехме чисто нова, че вече нямаше такива, а и фейслифта нещо не ми е толкова на сърце. Вече почти половин година го караме и мога да кажа, че съм много по-доволен да си плащам месечната вноска от това да тръпна дюзи ли ще заминат, скорости и т.н., или още по-зле - да ме изостави някъде извън България.

И аз искам да ги правят по-истински като колите от 90-те, но светът е устроен пазарно, а човек е консуматорски настроен. В този ред на мисли - като наближи/настъпи края на гаранцията му с кеф ще оставя ключа в представителството и ще взема или новия, или X-a, или ако не ме грабнат ще сменям марката.
2016/QQ/1,6DiG-T/Ultimate
Потребителски аватар
Ivanjk
INSANE
Регистриран: 07 юни 2014, 22:24
Град/City: Тел-Авив
Благодарил (а): 145 пъти
Изпратили благодарности: 159 пъти

Мнениеот Ivanjk » 16 яну 2018, 23:12

NQ.Roz написа:Източник на мнението я се замисли колко Аудита, Бемвета и разни други 5+ г. коли има из БГ вместо нови за тези пари?..

Манталитет , няма как да се пребориш с това :pardon:

п.п. Само да вметна , при престоя ни в БГ , в процес на разговор , казвам , че си купихме нова кола и няколко пъти ме питат : " супер , ъъъ ... а коя година е" :shock: :shock:
Не знам, как да коментирам подобен въпрос :-D

п.п.2 Префърцунените и прехвалени марки , също правят ширпотреба , достатъчно е да се разровите в UK- форумите , руснаците също не им спестяват критики и то сериозни!
Qashqai 1.6i 2013 ex
NV-200 1.5dci 2014
Qashqai 1.6 dci CVT 2017
vinse
Новак
Регистриран: 23 авг 2015, 18:32
Благодарил (а): 8 пъти

Мнениеот vinse » 17 яну 2018, 00:36

Това е манталитет на българина, за него е важно да е премиум и го постига с цената на не един и два компромиса :) наскоро се завъртях във форума на ауди и барнах една тема. В нея собственик на сравнително нова А8 (може би модел около 2014 година) питаше колко време може да кара с тракаща верига (подмяната е около 2500 лева). Поне според моите разбирания човек, който си купува такава кола трябва да е наясно, че има голяма вероятност да излезнат няколко ремонта за подобна, че и по-голяма сума и тя не би трябвало да му е проблем да я извади на момента, пък то се оказало, че въпросноя човек я нямал, та по тоя въпрос и съфорумците му го нахраниха. Та същия този индивид спокойно можеше да си купи нова мазда 6 или нещо такова, с гаранция, вместо това е изръсил всичките си пари за нещо, което... не му е по джоба, само и само за да може да се хвали с колата, която кара.
И това не е единичен случай, масово са такива и същите тези ме питат, защо съм си поръчал нова малолитражка, като за половината от тия пари съм могъл да си взема премиум V6 а с другата половина да го ремонтирам и съм щял да се видя с кола :ooops:
Потребителски аватар
vgc
Маниак
Регистриран: 10 сеп 2014, 10:16
Благодарил (а): 4 пъти
Изпратили благодарности: 55 пъти

Мнениеот vgc » 17 яну 2018, 01:23

Освен родният манталитет, много сериозен проблем по нашите ширини е и абсолютната липса на финансова култура. То не че тя е на висота и в "западният" свят, но там поне са понаучени във времето да спазват някои златни правила за финансово здраве:
1. Общата сума на вноските по взетите кредити не трябва да надвишава 30% от нетният доход на домакинството.
2. Всяко семейство трябва да има наличен авариен фонд равен на три до шест стандартни месечни разхода.
3. Цената на купуван автомобил (без значение кеш или лизинг) трябва да е по-малка от 6-7 работни заплати.
...

По мои груби сметки, у нас отчитайки размера на застраховки, данъци и сие, ако човек прави на година над 20,000 километра пробег, то определено му е по-изгодно дори и чисто финансово да си купи нов автомобил от представителя на любимата му марка стига да не превиши с много границата от 30,000 лева - т.е. може спокойно да избира от средният клас автомобили. Ако ли пък ще изкарва колата само в неделя за лъскане и полиране на лака, то може да си вземе и сто годишно ретро возило само на педали дори и без двигател :-)
J11, 1.5dci 6th gen, 6MT, 2WD
Потребителски аватар
Пако
Редовен
Регистриран: 05 май 2016, 15:34

Мнениеот Пако » 17 яну 2018, 09:49

"...то може да си вземе и сто годишно ретро возило само на педали дори и без двигател :-)"

Тези са най-скъпи.
Qashqai 1.6 dci 4х4

Върни се в “Murano, Qashqai & Juke”