Кофти обороти на загрял мотор и фарове

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
tink000
Маниак
Регистриран: 01 мар 2014, 17:54
Автомобил/Car: 200SX S13
Град/City: София
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот tink000 » 07 яну 2017, 10:30

Айде първо честита 2017 година,следва да помоля отново вещите лица за помощ,проблема е следният - от време на време когато мотора е загрял и пусна фаровете,оборотите падат почти до угасване и чувам как "missfire-ва",алтернатора е пушка,клемите и акумулатора нови,смених съмнителните маркучи да няма вакум лийкове,иначе пали лесно и на студена държи обороти,обмислям да врътна малко idle screw на всмукателния колектор,но ме притеснява да не станат твърде високи оборотите когато няма консуматори или когато реши да не прави тоя номер,понякога и при спирачка го прави,идей?
Потребителски аватар
tink000
Маниак

Мнениеот tink000 » 07 яну 2017, 14:58

Да подчертая,че го прави избирателно,днес отидох на работа и през целия път(10 км) беше така,на връщане по същия маршрут нямах проблеми... :sos:
Потребителски аватар
Shark_LX
INSANE
Регистриран: 16 май 2005, 15:02
Град/City: Варна
Изпратили благодарности: 13 пъти
Контакти:

Мнениеот Shark_LX » 08 яну 2017, 10:55

Имаш мазнотии в айдъл соленоида и на студено клеясва. А правилната настройка на празния ход е на напълно загрял мотор махаш буксата на соленоида при изключени консуматори и оборотите ти трябва да са с 50 надолу.
WHY?...BECAUSE RACE CAR!
Потребителски аватар
tink000
Маниак

Мнениеот tink000 » 08 яну 2017, 14:16

Ок,ще го сваля да го лъсна и да видиме,настройката съм я правил точно така без да вадя буксата обаче,ще пиша когато има резултат :-)
Потребителски аватар
tink000
Маниак

Мнениеот tink000 » 08 яну 2017, 22:39

Свалих и почистих всичко,бая гад имаше найстина,за сега ми хареса как се държи,покарах малко,нямах проблеми,ами надявам се всичко да остане наред и пак благодарности :bravo: ,имам и друго питане,понякой път(честичко) като заредя гориво и след това бая върти за да запали,може би ако остане малко гориво и като заредя да дръпва въздух :?: или пък помпата да е поиздухала(чакам да се затопли за да я сменя).Това нещо чета,че пък е за топлия старт http://i198.photobucket.com/albums/aa17 ... 46.jpg,при мен по спомен вакумните маркучи май някой ги е премахнал,дали може и от него да прави номера,ще му щрякна снимки на светло да се види...
Потребителски аватар
Shark_LX
INSANE
Регистриран: 16 май 2005, 15:02
Град/City: Варна
Изпратили благодарности: 13 пъти
Контакти:

Мнениеот Shark_LX » 09 яну 2017, 05:58

Помпата е уморена. В момента в който я смениш рязко се променят нещата. Клапана за суден старт не играе.
WHY?...BECAUSE RACE CAR!
Потребителски аватар
tink000
Маниак

Мнениеот tink000 » 09 яну 2017, 08:00

Shark_LX написа:Източник на мнението Помпата е уморена. В момента в който я смениш рязко се променят нещата. Клапана за суден старт не играе.

Ок thank you :)
Потребителски аватар
m17ch
Редовен
Регистриран: 07 авг 2010, 22:31
Град/City: BE
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 6 пъти

Мнениеот m17ch » 09 яну 2017, 12:04

tink000 написа:Източник на мнението Айде първо честита 2017 година,следва да помоля отново вещите лица за помощ,проблема е следният - от време на време когато мотора е загрял и пусна фаровете,оборотите падат почти до угасване и чувам как "missfire-ва",алтернатора е пушка,клемите и акумулатора нови,смених съмнителните маркучи да няма вакум лийкове,иначе пали лесно и на студена държи обороти,обмислям да врътна малко idle screw на всмукателния колектор,но ме притеснява да не станат твърде високи оборотите когато няма консуматори или когато реши да не прави тоя номер,понякога и при спирачка го прави,идей?

И аз изпитвам подобни работи когато пусна размразяването на задния прозорец. С фаровете нямам проблеми. Просто като пусна нагревателя усещам как колата започва да се мъчи на празен ход една идея повече, оборотите падат примерно с около 50-100.
Иначе за вакуум маркучи, не знам къде толкова ги намираш, като махнеш тоя соленоида за топлия старт и вент-а за горивните изпарения, ти остават 2 - за бууста и за налягането на горивото...
Другите въздуховоди(ф 16мм) са друга бира...
Иначе ако не си сменял горивен филтър може и от него да е, моя беше на няма 10к и беше доволно замърсен...
Потребителски аватар
tink000
Маниак

Мнениеот tink000 » 09 яну 2017, 15:35

Като въртях из чуждите форуми доста хора имаха ядове с подгряеката,чат пат и с фаровете като мен,така и не намерих някой да го е оправил,пробвай като мен да почистиш всичко хубаво(по съвета на шарки),аз засега съм ок,като пусна печка да речем и падат 100 об.,обаче след 2-3 секунди си ми ги стабилизира,а преди това като ставаше с фаровете падаха до под 500 та му подавах газ да не угасне на светофарите,за вакумите нз май се котат :-D тук таме скача по някой,шегувам се,просто забелязах,че липсват при мен за хот старт соленойда.

Върни се в “200 SX”