Подгрев на задно стъкло Алмера н16

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Hirurga
Регистриран: 09 сеп 2017, 19:27
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: Гр. Петрич
Благодарил (а): 1 път

Мнениеот Hirurga » 04 яну 2018, 19:54

Колата е Нисан Алмера н16 1.8 114 коня

След като паднаха температурите един ден щракам копчето на подгрева да поизчисти задния прозорец но уви 20 мин. и нищо не се чисти , искам първо да кажа че копчето за подгрева не свети(сигурно е изгоряла лампичката) и като го натисна не се задържа навътре като копчето за климатика например ами се връща във същото положение,
Но когато натисна копчето се усеща че товари двигателя и вдига леко по високи обороти натисна ли го пак оборототе спадат малко, което ме навежда на мисълта че има реотани които работят и има консумация за да вдига оборотите, но до колкото забелязах ми се чистят огледалата ако са запотени демек само те работят та мерих реотаните отзад няма прекъснати един по един и общо заедно ги мерих няма никаде прекъснато ,после отворих кабелите където преминават през гуменото маншонче от купето към вратата (багажника)и там няма прекъснати кабели ,мерих и самите кабели там където минават към купето но греда ,мерих и двата и не ми даде напрежение значи до тях не достига ток от някъде отпред та въпроса ми е има ли реле за подгрева отзад или къде може да се търси повреда преди да съм разхвърлял цялото табло и пластмаси
Бушоните са провени и тези във двигателния отсег и вътре с купето .
Потребителски аватар
kriss_bg1977
INSANE
Регистриран: 01 апр 2012, 13:15
Автомобил/Car: Tino V10M
Град/City: Sliven-Varna
Благодарил (а): 50 пъти
Изпратили благодарности: 45 пъти

Мнениеот kriss_bg1977 » 04 яну 2018, 22:38

Копчето не остава натиснато навътре както другите.Чува се релето като го натиснеш,някъде край/под волана трябва да е от там го чувам аз.Лампата която трябва да светва на копчето е червена,а иначе в тъмното светят надписите на бутоните.
Nissan Almera Tino V10 YD22DDTi 2002
ex Nissan Micra k10 1.2lx 1989
ex VW Transporter 1.6D 1982
ex Lada 1200 1982
Потребителски аватар
N_Petrov
VP44 Expert
VP44 Expert
Регистриран: 02 ное 2008, 17:53
Град/City: София (и тук там Варна)
Изпратили благодарности: 63 пъти

Мнениеот N_Petrov » 04 яну 2018, 22:46

В колонката отстрани пред вратата вляво от педала на съединителя е релето.
Almera N16 YD22DDT

Всеки автомобил е екипиран с 2 вида пътепоказатели (мигача) - ЛЯВ и ДЕСЕН. Използвайте ги ПО ОТДЕЛНО!!!
Няма дума в българския език, която в мн. ч. да за вършва на "Й"!!!
Потребителски аватар
klazarov
Маниак
Регистриран: 05 яну 2007, 00:42
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: София
Благодарил (а): 8 пъти
Изпратили благодарности: 50 пъти

Мнениеот klazarov » 05 яну 2018, 06:54

Ето и една снимка за визуална ориентация: Изображение
Реле с номер 25224L. Щом ти работи подгрева на огледалата би следвало релето да е здраво, освен ако за огледалата не е отделно реле. Най-вероятно е прекъснат кабел по трасето от релето до задната врата.
Nissan Primera P12, QG18DE, Type Elegance, ГИ Prins VSI
Hirurga

Мнениеот Hirurga » 05 яну 2018, 18:50

Благодаря колеги за адекватните отговори и за схемата заслушвах дали цъка реле като натисна копчето но не чух нищо може и да си внушавам че работят огледалата но не бяха много запотени когато го включвах и може да са се изчистили от вятъра докато карам ще проверя въпросното реле ,но ако не работи не си обяснявам защо товари двигателя след като натисна копчето
lubo1972
Маниак
Регистриран: 16 ное 2007, 14:24
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: Пловдив
Изпратили благодарности: 4 пъти
Контакти:

Мнениеот lubo1972 » 07 яну 2018, 21:23

Аз се отказах засега да търся проблема. Доста сложна схема на сработване, като при мен нещата отиват на повреден нодул който управлява задействането и изключването на реотана. При мен също се усеща промяна в оборотите при натисканет на бутона.
Алмера N16 sedan, Sunny N14 hatchback
Hirurga

Мнениеот Hirurga » 08 яну 2018, 07:55

Току що се уверих че огледалата работят бяха се запотили доста включих го и за 1 минута някъде се изчихтиха ,остава да има отделно реле за отзад и то да е повредено или да е прекъснат кабела нъкъде по купето

Върни се в “Almera & Tino”