Регулиране на фарове X-trail T30 2005

Въпроси относно притежаването и поддържането на автомобил NISSAN.
Потребителски аватар
Wolverine
Регистриран: 22 фев 2016, 11:58
Автомобил/Car: X-trail T30
Град/City: София
Благодарил (а): 2 пъти

Мнениеот Wolverine » 13 апр 2018, 22:06

Здравейте Колеги,

Новият ми стар X-trail дойде с малко тунинг от продавача - LED Крушки, с които "наистина ще виждаш". Това докато не излязох една вечер и се почувствах като прилеп и си потърсих една стена. След гледане, чудене и маене, намерих как се настройват на височина, настроих ги. Излязох пак на пътя и какво да видя - сега виждах всичко в една ярка точка точн пред автомобила, в която и двата ми фара гледат. Казах си - брей, но имаше един проблем - пред колата супер насочване, "периферно" никакво. Покрих левия фар, и видях как десния свети наляво, направих същото наобратно, и какво да видя - левия фар свети надясно. Отворих отново капака, гледах за някакво друго пинче за реглаж, и тук идва въпроса ми - Има ли някъде регулация за настрани на тези фарове или са поставили само за нагоре и надолу?

Има ли някакъв трик, който да ми споделите за справяне с този проблем?

Благодаря предварително.
X-Trail T30
2.5, 4x4, Auto
Потребителски аватар
ivailoinj
Новак
Регистриран: 28 яну 2010, 16:49
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: гр.Хасково
Изпратили благодарности: 3 пъти

Мнениеот ivailoinj » 14 апр 2018, 13:57

Според мен не е проблема в фаровете, а в крушките. Сложи халогени и тогава нагласяй фаровете, след това ако лед крушките могат да се нагласят спрямо фасунгата (някои могат) ги нагласяй. Минах го тоя урок, но след близо 9 месеца с лед крушки установих, че почват да ми прегарят рефлекторите (лед крушките отвеждат топлината която излъчват назад и рефлектора почва да прегаря около леглото на крушката) и дотам бях с гъзарията и "наистина ще виждаш", а за светенето след много играчка ги бях нагласил дотолкова, че да не преча на останалите шофьори.
Model X-TRAIL
Body Code T31
Engine M9R/110KW ENGINE
Потребителски аватар
Wolverine
Регистриран: 22 фев 2016, 11:58
Автомобил/Car: X-trail T30
Град/City: София

Мнениеот Wolverine » 14 апр 2018, 19:16

Благодаря за отговора колега,
Като цяло и аз си го мислех това и ще видя някои хубави Philips или Ostam обикновени крушки и ще си ги сложа.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
X-Trail T30
2.5, 4x4, Auto

Върни се в “Технически въпроси”