Nissan Primera P12 - загряване до червено

Въпроси относно притежаването и поддържането на автомобил NISSAN.
Потребителски аватар
stani
Точното Око
Регистриран: 15 юни 2008, 12:06
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: София, ж.к. Надежда 2
Благодарил (а): 16 пъти
Изпратили благодарности: 158 пъти
Контакти:

Мнениеот stani » 08 юли 2017, 10:50

Има специализирани добавки/препарати за промиване на охладителната система, названието им като цяло е radiator flush, cooling system flush.
Ето един такъв продукт на доказан производител наличен в магазинната мрежа в България:
http://www.wynns.tech-co.bg/produkti/radiator-flush
Бавен като оФлюФ, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но завива като ЕВО.Изображение
Кара си на гаССС, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но заделя мъни-та за ДЗВЕРО!Изображение
Потребителски аватар
Foxa7
Регистриран: 11 сеп 2017, 18:35
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Пазарджик

Мнениеот Foxa7 » 11 сеп 2017, 19:45

Здравейте Нисан Маняци !!!
Имам Нисан Примера п12 1,9 дци 120 коня 2004г. Проблема ми е следния: стрелката на температурата ми влиза в червено. Когато карам с 70-80км. 1500об. стрелката седи малко под червеното, ако започна да на настъпвам стрелката отива в червено, ако отпусна газта и карам по-кротко стрелката слиза под червеното. Ако запаля колата на място и я държа на празен ход за 30 мин. стрелката стига малко под средата. Качвам се тръгвам- вдига температурата, пускам газта-пада температурата. Стрелката не се движи рязко, а плавно. Горния маркуч на радиатор е топъл и мек, не се втвърдява. Горната част на радиатора пари, долу е студено. Парното не дух топло. Сменил съм радиатора, водна помпа, термостат, датчик за температура, антифриз, направиха и тест за изгорели газове в охладителната система, теста беше ОК няма изгорели газове. Перката работи и се включва малко под средата. Не знам дали има връзка, но имах оголени кабели на едната дюза и на таблото ми светеше оранжевия чек. След като изолирах кабелите изчисти грешката и на другия ден забелязах, че стрелката отива в червено. Ще черпя ако някой успее да ми помогне, че в сервиза ми вдигат рамене и казват, че са до тук.
stanislavv87
Редовен
Регистриран: 30 авг 2014, 16:56
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: София
Благодарил (а): 4 пъти
Изпратили благодарности: 17 пъти

Мнениеот stanislavv87 » 13 сеп 2017, 17:06

Доста ти е странна ситуацията и най-вече тъжна поради факта че си сменил всичко, а подобрение явно няма. Аз бих тръгнал оттук:
Foxa7 написа:Източник на мнението Горния маркуч на радиатор е топъл и мек, не се втвърдява. Горната част на радиатора пари, долу е студено. Парното не дух топло. .
Това, което си изброил определено е заради липса на циркулация
Опитай първо да накараш охладителя в системата навсякъде да топлоотдава.
Това, че частите са нови не означава,че не могат да бъдат дефектни или неправилно монтирани. Започни с капачката на разширителния съд - най-лесно е,а и не си споменал да си я сменял. Доста вероятно е и датчика за температурата да не ти е верен, тъй като червеното деление означава около 120 градуса, а аз не съм виждал меки маркучи (както ти твърдиш) на 100+ градуси...
Потребителски аватар
Foxa7
Регистриран: 11 сеп 2017, 18:35
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Пазарджик

Мнениеот Foxa7 » 13 сеп 2017, 17:28

Утре ще ида да си взема и нова капачка, и пак че пробвам да я обезвъздушаване.

Върни се в “Технически въпроси”