Мнения за обява на Note

Тук се говори за всичко...
vassileff
Регистриран: 13 фев 2017, 23:00
Автомобил/Car: Note
Град/City: Sofia
Благодарил (а): 2 пъти

Мнения за обява на Note

Мнениеот vassileff » 13 фев 2017, 23:45

Здравейте! Влюбил съм се в Нисан Ноут и следя обявите от известно време. Поради ограничения ми бюджет (5500лв) обръщам внимание на вече регистрирани коли. Попаднах на тази обява:

http://m.mobile.bg/details/11484210148462722

Преди няколко дни е коригирана, а преди това датата на публикуване беше от преди поне 3-4 месеца. Автокъщата не ми е позната. Имате ли впечатления? А какво мислите за колата?

Като цяло търся автомобил за 90% градско каране (в София, ежедневно имам поне 40км), да е задължително бензин и да влиза в малкия данък. Изключвам слагането на газ.

Не съм ходил на оглед, но планирам през следващите дни. На кое е най-важно да обърна внимание? Освен стандартните неща като волан, шофьорска седалка, скоростен лост, маслените "сажди" в аспуха, течове по двигателя?

Благодаря на всички отзовали се!
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак
Регистриран: 21 юни 2016, 21:29
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Алтур'Ранг
Благодарил (а): 240 пъти
Изпратили благодарности: 231 пъти

Мнения за обява на Note

Мнениеот NQ.Roz » 14 фев 2017, 21:15

Здравей!

Предната ми кола беше Ноут. Мисля, че я познавам добре и знам почти наисуст нивата на оборудване от него време. Не съм автомеханик и не мога да давам адекватни съвети по двигател, окачване и други важни системи на колата, но съм добър потребител.
Доколкото мога да преценя, колата е от най-ниското ниво на оборудване - Визия, сиреч с текстилна тапицерия, обикновен волан с твърдо полиуретаново покритие, без копчета по него, със стоманени джанти, климатик и врътки на климатика с формата на обикновен ключ. Няма ти го оригиналното радио, това е някакво друго. Сменен ти е волана, оригиналният не е кожен, нито пък с копчета. Кожен е едва на ниво Техна, т.е. на най-високото. Копчетата не са само за управлението на радиото, а заради бордовия компютър. В ниво Визия бордови компютър няма, а и не виждам тази да има.

Пипан е волана и радиоуредбата. От снимките толкова.
На "живо" все пак най-добре може да се прецени.
J11 (MR16DDT)
ex E11 (CR14DE)
Потребителски аватар
stani
Точното Око
Регистриран: 15 юни 2008, 12:06
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: София, ж.к. Надежда 2
Благодарил (а): 21 пъти
Изпратили благодарности: 188 пъти
Контакти:

Мнения за обява на Note

Мнениеот stani » 14 фев 2017, 21:25

Моите 2 стотинки - ако бюджета ти е 5500лв., то се насочи към коли с цена до 4000-4500лв.

Относно въпросната обява - като видя от снимките китайското радио за 30лв., стелките със сини кантове от Илиянци за 10лв., смененият волан (залагам на удар с гръмнал еъбег) и това, че колата е с регистрация от около 2012/2013г. а пък се продава от автокъща (т.е. е оставена от клиент на къщата и си е взел от тях друга кола), то въобще не бих си и правил труда да отида да я видя на живо.

П.С. С този бюджет си мисля, че спокойно ще си намериш запазена Алмера н16 1.5 бензин, дали ти харесва модела вече ти си решаваш.
Ако решиш, то вииж тези две обяви във София за Алмери:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 4009811755
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 8144877141
Бавен като оФлюФ, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но завива като ЕВО.Изображение
Кара си на гаССС, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но заделя мъни-та за ДЗВЕРО!Изображение
vassileff

Мнения за обява на Note

Мнениеот vassileff » 15 фев 2017, 13:33

Ясно. Големи благодарности! Даже няма да я гледам.
Тези 2 Алмери от обявите изглеждат много добре. Първата е с навигация. Това чудо на технологиите работи ли за България? В някоя тема тук във форума се споменава, че 1.5 бензин е с верига. Ако е така и реша да взема Алмера задължителна ли е смяната на веригата след покупката?
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G35 Sport Sedan
Град/City: София
Благодарил (а): 123 пъти
Изпратили благодарности: 322 пъти
Контакти:

Мнения за обява на Note

Мнениеот dare__devil » 15 фев 2017, 13:48

Всички Алмери Н16 са с верига, освен 15ДЦИ. Навито в БГ не трабахо.
Но пък има какво да се направи :)
viewtopic.php?f=5&t=45627&p=507889&hilit=%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82#p507889
vassileff

Мнения за обява на Note

Мнениеот vassileff » 19 фев 2017, 22:24

Не бях се заглеждал по Алмера досега. Прегледах обявите и тези, които stani посочи са на добра цена. Всъщност се оказва, че екранът на колата в първата обявя не е навигация, а борд компютър. Докато при втората не само, че няма борд, a дори и музиката е свалена. В последствие може ли да се намери оригинална музика? Раздвоен съм: едната е малко по-стара с доста повече екстри и по-евтина, докато другата е по-нова, почти базов модел (от снимките не става ясно дали има ел. пакет поне),по-скъпа, но ми харесва много повече на вид. Коя от двете е по-добре според вас ?
Потребителски аватар
stani
Точното Око
Регистриран: 15 юни 2008, 12:06
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: София, ж.к. Надежда 2
Благодарил (а): 21 пъти
Изпратили благодарности: 188 пъти
Контакти:

Мнения за обява на Note

Мнениеот stani » 20 фев 2017, 00:03

Отиди, разгледай, седни вътре, намести се, виж дали ти е удобна позицията, видимостта, покарай, създай си впечатление от модела и вече гледай конкретния екземпляр дали удоволетворява изискванията ти.
Бавен като оФлюФ, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но завива като ЕВО.Изображение
Кара си на гаССС, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но заделя мъни-та за ДЗВЕРО!Изображение
vassileff

Мнения за обява на Note

Мнениеот vassileff » 14 сеп 2017, 21:48

Добър вечер! Моята японска одисея преди половин година завърши с Тойота. Обаче късмет нямам (за колата, за другото времето ще покаже :D).
Попаднах на тази обява : [url][/url]
Потребителски аватар
bronko
INSANE
Регистриран: 15 май 2010, 07:22
Автомобил/Car: Almera N15
Благодарил (а): 124 пъти
Изпратили благодарности: 59 пъти

Мнения за обява на Note

Мнениеот bronko » 15 сеп 2017, 06:38

Обявата не се вижда.

Върни се в “Общи приказки”