Кой каква кола е карал и какви са му впечатленията !

Тук се говори за всичко...
Потребителски аватар
dedo pop
Поп
Поп
Регистриран: 21 сеп 2004, 09:04
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: Септември
Благодарил (а): 83 пъти
Изпратили благодарности: 137 пъти
Контакти:

Мнениеот dedo pop » 09 авг 2017, 10:28

Забравих да напиша впечатленията: москвича - отлична школа, на всеки 100 километра нещо се разваляше и понаучих доста неща. За жигулата по-добре нищо. Алмерата - първа западна кола, ами голям кеф, тиното - ако не бяха ремонтите, общото впечатление е за много приятна кола, екс трейлът е друго ниво, много удобства, голям, висок, удобен, багажнкът е огромен, има само два минуса - подрусва и обезшумяването не е ниво.
От другите направо нямам и спомени, не си заслужават вниманието.
Сега Nissan X-Trail T31 facelift, M9R, AT
преди Nissan Almera Tino V10 с YD22DDTi
преди Nissan Almera N15 с GA14DE
Православни филми
Потребителски аватар
akxel
Маниак
Регистриран: 08 апр 2008, 01:27
Автомобил/Car: 200SX S13
Град/City: Асеновград
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 10 пъти

Мнениеот akxel » 09 авг 2017, 20:11

Да дам и аз моите 5 стотинки :mrgreen:
Първата ми кола ДАТСУН ШЕРИ 1,3бензин 60коня 82набор.Бащами я купи 90-та година и беше първата западна кола в града.Когато я взе беше на 80 000км като германеца казал че последните две години я карал без жило на километража,след което баща ми я караше още две години без работещ километраж,а тогава я ползваше като товарна кола и почти не се пребираше и обикаляше цялата страна.На третата година колата се сдоби с жило на километража и за една година и навъртя малко под 200к км.Аз я карах до 2000г реално колата беше на над 1милион и без ремонт на двигателя.До ден днешен не съм имал и срещал по корав автомобил и четно казано не мога да изтъкна миус освен че отмина ерата на качествените коли

Втората беше МАЗДА 323Ф 1,6 карбуратор 91 набор.За времето си ми се струваше много красив автомобил и освен сравнително здравото окачване и стегната возия друг плюс не мога да се сетя.Карах я точно 2 месеца в сток състояние защото още на втория ден ми се стори куц кон и от там се почна едно наливане на средства и тунинговане докато скоростната кутия и каретата не станаха косуматив и я продадох.

След което избягах по чужбината за година две и като се върнах се сдобих с 200СХ-са който си го имам и сега.Тук няма да се впускам в подробности освен че от 2010-та когато ми се роди детето мина на заден план и не остава много време и средства за него а и до миналата коледа пак бях за три години по чужбината.

През това време имах и АЛМЕРА Н15 1.4 99г също корав автомобил докато един младеж не се спря в мен на пешеходна патека да блее по мадамите.След ремонта колата замина при следващия собственик.
След алмерата се сдобих с ТЕРАНО дълга база 2,7д 2000г също много корав автомобил.Освен обичайните консумативи други разходи не съм имал по него през целия 4-годишен период,като през уикендите задължително се ходише по горите с него къде на разходки къде на офроуд с местните ентосиасти.Продадох го защото жената ме изяде че нямал климатик,като идеята беше да взема друг такъв но плановете малко се объркаха.

Така се сдобих с ПРИМЕРАТА 1,6 комби 99г която е все още на лице и нямам намерение да махам.Единствения и минус който скоро се надявам като ми остане време ще бъде отстранен са горните носачи.

Имах и МИКРА К11 1.0 2001г хубава градска количка корава и не притенциозна но малка дори и на жената не и допадна.

След това взех ХОНДА СИВИК 1,8 140 коня 2006г хубав градски автомобил стегната возия но определено не ми се струваше че върви като за 140коня.Имат болежки с климатиците и направо ме сасипа и го продадох.

Последния беше пак ХОНДА самоче АКОРД седан 2.0 2007г.Хубав комфортен автомобил с всички екстри но малко по тясен от примерата и няма достатъчно място за багаж иначе много добър автомобил.

За автомобилите които съм карал няма да изброявам,защото със сигурност ще изпусна някой.Общо взето почти всичко което се кара по пътищата.Това не е да се хваля просто работата ми е такава че искам не искам трябва да си провера работата след това
1991 nissan 200sx
1999 nissan almera n15 1.4-продаден
2000 terrano 2 2.7tdi-продаден
1999 nissan primera p11 1.6 wagon
tinalex
Новак
Регистриран: 01 апр 2008, 21:49
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: София
Благодарил (а): 5 пъти
Изпратили благодарности: 11 пъти

Мнениеот tinalex » 11 авг 2017, 22:03

Добър вечер.Карам коли от 28години.Първата беше Москвич 408и-един ден караш,другия ремонтираш.Правих основен ремонт пред блока.Още ми е жал че го продадох :-D .Много забавен автомобил.После взех Рено 5 1.4-72к.с. карбуратор,някакво по-спортно изпълнение.Много приятна кола-и нямаше никакви части за нея :mrgreen: .За младоженци без деца беше супер.Ходихме на море и за да не би да я откраднат и свалих капачката на делкото.После 3 часа не можах да я запаля :-D -от влагата.Следващата беше Фиат уно турбо-без турбината :-D .Умряла работа.Намерих и турбина и живна доста :-D .Много готина кола,само дето ръждясваше на невероятни места.За двайсет и няколко годишни е чудесен избор.Проби и се тапа на блока и я дадох на майстор да я смени.Той пък използвал топлия охлюв на турбината за опора и го счупил :mrgreen: .Та търсих нова турбина-това 1997г беше трудничко.Намерих :-D .Навих и около 60000км.После се появи бебе и взех Фиат Крома 2000-първата ми кола с климатик :-D .Много блага возия и комфорт,като за невиждал такива неща де :-D .Карах я на газ около 80000км .Много съм доволен от колата.Добавих към нея и едно Рено Клио 1.4 бензин от първата генерация.Беше много лъскаво и технически неподдържано :-D .Хубава возия като за малка кола и скромен разход.Продадох го сравнително бързо,просто омръзна бързо.Взех Нисан Серена 1.6бензин-на милиони километри,опърпана,със заминала рейка и съединител.Оправих ги :-D .Ужасна возия и шум в купето,Чудесна гредка от купето,все едно си в аквариум.После прегря и сменях глава-цената беше изтощителна :-D .Още е при мен-толкова товар е пренесла,като самосвал.Карана е без вода,без масло и без хидравлична течност-не знам как издържа.Не мисля да я продавам.Взех Ланча Капа 2000 бензин-тоя шум от Серената просто ме убиваше :-D .Навих и 85000км-чудесна возия,приличен разход-на газ де,и почти никакви проблеми.Много съм доволен.Части почти всякакви и на прилични цени.Взех за втора кола Фиат Пунто ГТ-че ми домъчня за Уното-тая кола е голяма зарибявка.Твърда возия,добър разход :-D и нелошо ускорение :-D .Не знам как успяхме да се качим и на Пампорово зимата на ски с нея-та е висока колкото лагерна количка.Карахме я само година,жената де :-D .Не съм правил нищо по нея,навихме около 25000км.Взеха я някакви хлапета-да се возят.След нея нея добавих Фиат Пунто жтд 1.9-разход 5 на сто и добро ускорение.Лъскаво и неподдържано технически.навихме около 50000км-в общи линии без особени проблеми.За втора кола е идеална за градско.Следва Нисан Кашкай от магазина-хубава возия,достатъчно екстри и скромен разход на гориво като за тон и шестотин.С това предно предаване е по-зле от нормална кола,затова взех и един Санг Йонг Кайрон 2000дизел-твърда возия,слаб климатик,като за черна кола де,отлична проходимост и като изключим детска болест на скоростната кутия,без проблеми.А,автоматик е,добре че си я оправиха по гаранция.Навих и 95000км-зимата без нея не можем да отидем на работа,че живеем нависоко.Приличен разход от около 9 на сто.Последната придобивка е едно 24годишно Пунто гт-от тиятурбини няма отърване :-D .Уж я взех дъщерята да се учи,ма жена ми вика че съм се вдетинил пак :-D .Взех я тънко,и като я постегнах стана дебело :-D .Нова боя,малко подобрения по двигателя :-D ,половин ходова част,гуми,нова генерация и т.н. :-D Вече е непродаваема,но то се знаеше-ще чакам да стане Олдтаймер :-D .Части всякакви,само емблема не можах да намеря.Много е ниска,но много стабилна,подходяща за начинаещ шофьор от женски пол :-D .Засега се укротих,че бях тръгнал да взимам една Мазда рх8 :-D .Голямо писане,досади и на себе си.Лека нощ.
Потребителски аватар
kriss_bg1977
INSANE
Регистриран: 01 апр 2012, 13:15
Автомобил/Car: Tino V10M
Град/City: Sliven-Varna
Благодарил (а): 41 пъти
Изпратили благодарности: 35 пъти

Мнениеот kriss_bg1977 » 11 авг 2017, 23:13

И аз някак имам афинитет към италианските автомобили.Като видя нова алфа,ланча или фиат ги заглеждам дълго.Скоро видях една нова ланча която мноо ми грабна окото,тия развиват се не развиват правят мноо як дизайн(италианците имам предвид)чак ме е яд че нисан нищо подобно не вадят.Тая ланча беше възродена Делта и дизайна мноо ми допадна.
Nissan Almera Tino V10 YD22DDTi 2002
ex Nissan Micra k10 1.2lx 1989
ex VW Transporter 1.6D 1982
ex Lada 1200 1982
tinalex
Новак
Регистриран: 01 апр 2008, 21:49
Град/City: София
Благодарил (а): 5 пъти
Изпратили благодарности: 11 пъти

Мнениеот tinalex » 12 авг 2017, 07:47

Добро утро.Признавам,че италианските коли са ми слабост :-D .Човек не винаги купува кола само с акъл,понякога емоцията надделява.Спомням си че навремето отказах замяна на Уното със Делта интеграле,с нередовни документи и с проблем в двигателя.Още ме е яд :-D .А иначе не си съвсем прав за Нисан-и при тях има стремеж към индивидуалност-Джука е красива кола.
Потребителски аватар
dido_dobrev
Маниак
Регистриран: 12 дек 2007, 18:09
Автомобил/Car: Infiniti FX35
Град/City: Pleven
Благодарил (а): 10 пъти
Изпратили благодарности: 18 пъти

Мнениеот dido_dobrev » 15 авг 2017, 22:27

Вече не си ги спомням всичките... :lol: :lol: :lol:
Мога да кажа най-гадната която съм карал и ще ми остане белег за цял живот и това е Фолксваген Пасат 3 1.6i 101к.с. Това е най-отвратителният, най-неикономичният, най-дървеният, най-жулещия си огледалата в завоите автомобил....абе няма такава смрад! :lol: :pardon:
Infiniti FX35 Facelift
Потребителски аватар
speeder88
Маниак
Регистриран: 26 юни 2017, 08:39
Град/City: Sofia
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 20 пъти

Мнениеот speeder88 » 21 авг 2017, 15:53

Москвич 21412 1,5 75hp бензин - първата кола, на която се учих - не мога да изкажа кой знае какво.
Opel Astra G 1,6 75hp бензин - карах курсовете ан нея - също не мога да кажа кой знае какво.
Renault Express - 1,4 бензин - като за 20 годишна кола вървеше прилично и не харчеше много.
Pеugeot Partner - от тези боклуци съм карал почти всички дизелови варианти на модела до 2010 - атмосферните бяха скръб, след това HDi-тата бяха доста прилични.
Peugeot 206 - 1,4HDi - причина кошничка - тоя мотор даваше 6/100 нафта с климатик и напъвне в София.
Opel Zafira A 2.0 дизел - нямам представа колко коня версия, но вървеше прилично, не се чупеше много и харчеше 11/100 нафта София с напъване и климтик.
Opel Corsa C - 1.7CDTi - за малко я карах и не мога да се изкажа много подготвено, колега има от 3-4 години същата, но с 1,3 мотора и не е сменял нищо освен масло и гуми.
Citroen Xsara 1.6 90hp бензин - доволна кола, малко се чупеше, ако се счупеше частите бяха евтини като на жигула.
Peugeot 307SW 2.0 136hp бензин - има недосмислени френски тъпотии, няма 6-та скорост, което на магистрала дразни, защото на 150км/ч колата е в 4500 оборота, за сметка на това ако се увлечеш и не заглеждаш километража не се усещаш кога си на 180.
Dacia Sandero - 1,5dci 90hp дизел - непретенциозна кола, на 900км счупи турбо, на 9000 катастрофирах и я тотализирахме. По магистрала не беше много в час, защото като се нагрее турбо и т.н. повече от 140-150 не вдигаше, но предвид височината й беше опасно.
Seat Ibiza 1,2 73hp бензин - много бюджетна кола - в моемнта е на 60к км и доста от нещата са заминали - колони във вратите, пръскалки за вода, салона е доста амортизиран.

За кратки периоди съм карал и няколко VW, но не мога да изкажа кой знае какво мнение.
2016/QQ/1,6DiG-T/Ultimate
Pet71
Регистриран: 26 фев 2014, 20:05
Автомобил/Car: Note
Благодарил (а): 1 път

Мнениеот Pet71 » 09 ное 2017, 22:05

Привет колеги,да споделя и аз скромния си опит с различните автомобили-за някой от тях почти не си спомням( трабант,жигули, пежо 405) като пежото ме отдалечи окончателно от Френските автомобили интересното е (сега като се замисля) как съм се насочил към японските . Трябваше да си намеря някаква кола без да съм се насочил към конкретна марка и модел и случайно видях Микрата К12 1.5 d беше 5 годишна и на добра цена. За пет години вярна служба -само масла и консумативи. Насочихме се към по-голям (семеен) автомобил ,тъй като Микрата не можеше да побере детската количка ,проходилката и минахме на Тойота Пикник също добър автомобил. След известно време трябваше да продадем Микрата,нямаше смисъл да подържаме два автомобила ,пенсионерите от блока доста време я споменаваха(зиме и лете на четвърт палеше). След това се насочихме към Нисан Ноут 1.4 прекрасен икономичен автомобил. В момента сме с Ханда ХР-В, жена ми доста се цупи че взех с пет години по-стара кола,но като я покара зимата на големия сняг си я хареса като бележката. Доста нешта смених по Хондата, но тя се отплаща за инвестицията-карам служебен Рапид на две години и личната не отстъпва по нищо .

Изпратено от моят SM-J320FN с помощта на Tapatalk
Потребителски аватар
makaveledj
Маниак
Регистриран: 07 окт 2015, 11:07
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: Варна, В.Търново, Бургас, Царево
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 10 пъти

Мнениеот makaveledj » 08 дек 2017, 19:24

Първата ми кола беше Лада Самара 1,3S две врати. Колата беше един път. Никога не ме е оставяла никъде и съм ходил по невъзможни терени в сняг и кал. Когато другите ходиха с лопатите с жара, за да си подгреят колите, аз палих на газ при -26 градуса от първото завъртане. Настройката на карбуратора (солекс) беше невъзможна за нормална работа на газ и бензин. В момента карам Нисан Алмера Н16 и от време на време Терано 2 и Шевролет Авео. В Алмерата се чувствам най-добре, като изключим твърдата возия. Управлението и е като на детска количка. Поддръжката е доста лесна и достъпна. Тераното си е терано, няма какво да се коментира. Авеото е също доста достъпна кола. По-
пъргава е от алмерата, практична и лесна за поддръжка.
Nissan Almera N16 QG15DE 2001
Nissan Terrano II R20 TD27Ti 2000
Потребителски аватар
detson
Редовен
Регистриран: 05 яну 2016, 21:04
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: Haskovo
Изпратили благодарности: 9 пъти

Мнениеот detson » 09 дек 2017, 00:32

Като чета само на коли които за мен тогава бяха само мечта. Първа кола ЛАДА 1200 т н Жигули. Няма такъв дзвер. Много преживяхме с нея никакви оплаквания,не вървели зимата—няма такова нещо само един път съм закъсвал и го помня точно как и защо. После Дачия1300,мотор возия добри пусто загряване,винаги с туба вода в багажника и никакви планински маршрути.Следва АУДИ А6 1,9 ТДИ невероятна машина ,още го имаме дядото го кара никакви грижи. Форд Сиера 1,6ТД голяма кошница. За малко Мерцедес 200Д 123купе,само хубави неща. След като се ожених Хонда Сивик 2iCTD тип версия6—англичанка ,сега сина я кара ,много здрава машина 4,5—5 л/100км. .83к.с. много балансирана скоростна кутия. Следва Примерата 2ТД С20мотор голямата кола си е голяма кола. Моя милост я кара и не я давам,имам почти всеки месец мераклии да я купят :-D .5 години я имам и след основна смяна на цялото окачване нямам никакви дертове вози страхотно пали от четвърт независимо от температурите. Гори каквото и сипя,масло мобил 10w40 на 10к км че и повече. Съжалявам единствено,че вече ги няма като модел,голяма грешка на Нисан. Мисля че ще дойде деня да я закарам в Нисан сервиз Пловдив и един основен преглед с ремонт и боядисване . Визия возия всичко си има. И накрая Пулсара,абе дамска кола вече съм коментирал. Гледах скоро Екстрейла ама нещо не ме грабна,Последния Каша е много готин с 1,6ТД и с визия на Екстрейла ама черен. Ще видим каква ще е следващата.
Я да видим туй що все още работи.
Primera P11 2.0TD CD20T
Pulsar 1.5dci К9К

Върни се в “Общи приказки”