Pulsar - въпроси и информация

Лилит
Регистриран: 03 дек 2017, 12:33
Автомобил/Car: Micra K11
Град/City: София
Благодарил (а): 5 пъти

Мнениеот Лилит » 06 дек 2017, 09:49

jet написа:
Брошура с аксесоари можеш да изтеглиш от тук, а актуалните им цени можеш да провериш тук.

Много благодаря за информацията! Макар да видях къде ще ми отиват джобните в следващите 5 години...Няма да има уиски с фъстъчки ( подшмрък). Но пък, като усвоя сленга, ще мога адекватно да се фукам с лети джанти, примерно... И това е някаква утеха.

Primera.RT, благодаря за пожеланията. В едно изречение си обобщил всичко, за което бих се молила, ако и аз не бях нихилист. :-D

klazarov, ако не беше ти- никога нямаше да се ориентирам, благодаря!

Тук, обаче не се предлагат железни джанти, а ми казаха, че е хубаво зимата да са такива. Не знам до колко е вярно. Вие какво мислите? И някой ще препоръча ли къде да питам за подходящи гуми? Щото изчетох почти цялата теория по въпроса, но все така нито мога да повдигна 16'' гума с джанта, за по-големи да не говорим, нито мога да различа зимна от лятна на пук на това, че даже съм си записала разликите...
Потребителски аватар
yo.yonchev
Регистриран: 03 дек 2017, 13:03
Автомобил/Car: Tiida

Мнениеот yo.yonchev » 06 дек 2017, 10:07

Тя Текната е на 18ки, което значи много скъпи зимни гуми
Аз съм със 17” Nokian WR4 и съм доволен за момента(все още не е падал сериозен сняг за повече от 1ден).
След като базовия модел е със стоманени джанти, значи имаш възможност да си сложиш и ти. Сигурен съм, че в Нисан ще имат такива, но ще са по-скъпи от колкото афтърмаркет. Лошото на стоманените е, че са грозни (дори и с тасове), положителното е че са по-здрави, гумите ще са евтини и са по-подходящи за зимата.
Ценово съм почти 100% сигурен, че стоманени джанти + зимни гуми ще е по-евтино от зимни гуми висок клас 18”

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nissan Pulsar C13 1.5dCi K9K N-Connect
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак
Регистриран: 21 юни 2016, 21:29
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Алтур'Ранг
Благодарил (а): 239 пъти
Изпратили благодарности: 231 пъти

Мнениеот NQ.Roz » 06 дек 2017, 11:07

Колата ти вече е с лети джанти 18 цола, алуминиеви, двуцветни. :thumbs up:
А стоманени може да си вземеш отвсякъде. Те са унифицирани.
J11 (MR16DDT)
ex E11 (CR14DE)
Лилит

Мнениеот Лилит » 06 дек 2017, 12:05

Благодаря за отговорите!

Знам, че колата е с 18'', летни гуми. Казаха ми обаче, че за зимата е по-добре да купя по-малки и тесни гуми, съответно и джантите ще са такива. За това търся 16''. Освен това, по слухове, колата вози "твърдо", та, ако не искам да развия " болестта на тракториста", ще е по-добре да имам варианти. :-D
Алуминиеви 16 и железни такива са, горе долу, на една цена. :shock: Между другото NQ.Roz, благодаря че ме "подсети" и за предпазители за праговете. Нямаше да забележа тази нужда преди да е станало твърде късно.
Ок, ще се оглеждам, значи, за Nokian, щом колегата е доволен. Нищо не разбирам, но съм убедена, че ще са добри.
Отново благодаря за информацията!
Потребителски аватар
Victoria
Маниак
Регистриран: 26 авг 2012, 22:10
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: София/Стара Загора
Благодарил (а): 92 пъти
Изпратили благодарности: 43 пъти

Мнениеот Victoria » 06 дек 2017, 18:18

yo.yonchev написа:Източник на мнението ошото на стоманените е, че са грозни (дори и с тасове), положителното е че са по-здрави, гумите ще са евтини и са по-подходящи за зимата

Аз моите не ги намирам за грозни, но пък като цяло и не разбирам това прехласване по джантите. Е, летите са ми по-готини, ама все пак.

Между другото, вторият комплект джанти предполагам по подразбиране идва без TPMS сензори и предполагам се доплаща допълнително, ако човек иска да има.
Pulsar C13 K9K
Потребителски аватар
Ivanjk
INSANE
Регистриран: 07 юни 2014, 22:24
Град/City: Тел-Авив
Благодарил (а): 135 пъти
Изпратили благодарности: 140 пъти

Мнениеот Ivanjk » 06 дек 2017, 18:36

Victoria написа:Източник на мнението Между другото, вторият комплект джанти предполагам по подразбиране идва без TPMS сензори и предполагам се доплаща допълнително, ако човек иска да има.

Само висок клас джанти (разбирай скъпи :-) ) идват с датчици. На другите се плащат отделно , при това са си цифра. :pardon:
Qashqai 1.6i 2013 ex
NV-200 1.5dci 2014
Qashqai 1.6 dci CVT 2017
Лилит

Мнениеот Лилит » 06 дек 2017, 23:08

Кхъ,кхъ...
Датчици на ...гуми и джанти. ABS,SPS и .. ебмS се вляят от това, което си купувам, а търговецът не ми го обяснява, тоест съзнателно ме кара да нарушавам гаранцията?
Мислех да се боря за стандартни неща в договора.
Осъзнавам че ЗЗД не е фактор за защита на правата ми, но ако това, което ми казвате,е вярно-имате късмет- бронзов нисан пулсар, каран от Лилит, няма да ви стряска по Нашите пътища.
Потребителски аватар
Victoria
Маниак

Мнениеот Victoria » 07 дек 2017, 00:06

Аз малко не разбрах горното, но... не разбрах и как търговецът те кара да нарушаваш гаранцията? Купувайки си втори допълнителен комплект джанти без сензори просто няма да ти излиза информацията за налягането на гумите, докато караш с тях. Няма проблем да го правиш, pablo, както и други във форума са така с кашкаите си например и това по никакъв начин не пречи на гаранцията.
Pulsar C13 K9K
Лилит

Мнениеот Лилит » 07 дек 2017, 01:27

Victoria написа:Източник на мнението Аз малко не разбрах горното, но... не разбрах и как търговецът те кара да нарушаваш гаранцията? Купувайки си втори допълнителен комплект джанти без сензори просто няма да ти излиза информацията за налягането на гумите, докато караш с тях. Няма проблем да го правиш, pablo, както и други във форума са така с кашкаите си например и това по никакъв начин не пречи на гаранцията.

Точно това визирах Victoria. Извини ме, че не се доизразих.
Аз съм от онова старо поколение, за което непознаването на закона не е извинение за неспазването му.
Ако аз карам нова кола, очаквам всичко в нея да работи безупречно. Ако има и 1% възможност да задам, след като съм изчела цялата налична информация, тъпият въпрос защо “не ми отчита нещо” то има три варианта. Аз съм идиот, търговецът е идиот, търговецът е продал кола на идиот . Вариант 3 е опасен за всички ни.
Струва ми се странно, че моят търговец не ме предупреди за възможностите. Осъзнавам, че трябва да ми вземе парите, но моето време е точно толкова скъпо, колкото и на монтьора, който се прибира у дома. Изчетох удължените гаранции, научих много неща, но никъде непишеше че има вероятност да задавам тъпи въпроси.

В обобщение- мразя да губя хорското време и държа, когато пазарувам нещо по-скъпо от прахосмукачка, да имам информация.
Потребителски аватар
Victoria
Маниак

Мнениеот Victoria » 07 дек 2017, 09:21

Мисля, че това не е нещо специфично за модела или марката, а и не всеки купува втори комплект джанти. От тази гледна точка търговецът едва ли би могъл да те предупреди за всичко. Ако вземеш друга марка и модел, положението предполагам е същото.
Отделно на това дори най-изпипаният търговец може да не е наясно с някои детайли, но ако му се зададе въпрос, може да се консултира и с хората в сервиза и да ти върне отговор.
Pulsar C13 K9K
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак

Мнениеот NQ.Roz » 07 дек 2017, 11:37

Вики, принципно си права.
Обаче има и друго...
Повечето търговци в автосалоните са мъже и като видят жена да иска да си купи кола, виждат "фуста", "кифла" или нещо подобно. Не очакват да видят рационално мислещо същество, което иска не просто "бронзова" кола, ами Pulsar, 1.6 DIG-T, 6 MT, Tekna, CAP металик.
Малко са тези, които се отнасят благосклонно (не казвам с разбиране) към жени, пазаруващи техника.
Просто Лили е попаднала на just ordinary търговец, а й трябва extraordinary :-P
J11 (MR16DDT)
ex E11 (CR14DE)
Потребителски аватар
Victoria
Маниак

Мнениеот Victoria » 07 дек 2017, 11:59

Не знам, аз от търговеца в Омникар останах доволна, за разлика от в Н Ауто. :-)
Дори всъщност с него коментирахме, че знам точно какво искам, а с повечето им клиенти не е така.
Pulsar C13 K9K
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак

Мнениеот NQ.Roz » 07 дек 2017, 19:33

Да де...
Ама това е търговски трик :wink:
Не се заблуждавай, повечето търговци са спосбни да те ласкаят за неща, които не мислят, само и само да си свършат работата и да ти вземат парите. Просто професията е такава :pardon:
По-неумелите обаче не могат да надскочат в поведението си разни шаблони и тогава се получава ситуация, като тази на Лили. И се питам тоя търговец дали наистина иска да закуби клиент, готов да похарчи 40 к, само защото е решил, че няма нужда от много обяснения, защото така и така тази материя няма да й е ясна?!...
Лили, питай ни за всичко, което те вълнува.
Ние тук нищо не печелим материално.
Всеки ще ти каже мнението си, съгласно собствените си разбирания и познания.
А и... както са казали старите хора "С питане до Цариград се стига!" :wink:
Не по темата
Веднъж преди години имах много интересна случка. Попаднах в мебелен магазин по служебен повод, но се зазяпах в канапетата, защото си търсех за в къщи. Нещо съвсем специфично, с определени размери, в определена цветова гама, с опция за сън и т.н. И какво мислите стана?!... Видях моето канапе мечта!!!
Попитах в какви дамаски го предлагат и дали може да се променя комбинацията на седалищна и гръбна част. Говрех с някаква асистентка...
Явно шефката й ме мярна, че си говоря ангажиращо с девойката и реши да се прави на велика. Иззе каталога с мострите на дамаски от девойката и почна да ми обяснява как това, дето го искам нямало да си утива и въобще, че едва ли не нямам вкус.
Благодарих й учтиво и се врътнах. Девойчето изстина, понеже беше убедено, че ще купя канапето.
Е, великата шефка загуби клиент, готов да брои на момента 1300 лв., защото реши, че не знам какво искам и че тя знае по-добре от мен, какво ми трябва :ooops:
И така с търговците...
Повече в тоя магазин не съм стъпвала.
И... няма да стъпя :-P
J11 (MR16DDT)
ex E11 (CR14DE)
Потребителски аватар
pablo
INSANE
Регистриран: 17 дек 2007, 14:48
Благодарил (а): 350 пъти
Изпратили благодарности: 140 пъти

Мнениеот pablo » 07 дек 2017, 19:53

Дам, аз карам зимни 17ки на мястото на летните 19ки.
Преценил съм, че една идиот система без тоято съм живял до вчера не ми пречи.
Всеки си преценя сам за себе си рисковете и ползите от избора си.
Предпочетох зимни гуми с нови джанпи без TPMS, дали е било резонен избор.
За мен да, за друг не.
Всеки сам си знае възможностите.
Аз си имам 1 на ум - почне ли да ми върти дупето по завоите, гумите са омекнали.
Отивам, помпя, карам.
4х80лв за датчици.. мога и без тях :mrgreen:
`00 Nissan Micra K11 CG13DE - градския микроб - SOLD
`1x Nissan Qashqai J1x - Червения Туч :mrgreen:
`0х Black cauldron Westfalia equipped
Изображение
Потребителски аватар
Victoria
Маниак

Мнениеот Victoria » 07 дек 2017, 20:08

Роз, и си права, и не си. :-)
Аз тръгнах с високи очаквания към търговците, които не се оправдаха, повечето въобще не се и опитват да ти вземат парите като че ли.
Оказа се, че леля ми споделя същото мнение като тръгна да се оглежда за кола. А тя беше обикаляла по други марки. :-)

Аз не разбрах какво Лилит смята, че търговецът е скрил от нея. Струва ми се, че в случая по-скоро иде реч за нещо, за което не е станало дума и не вълнува всеки един от купувачите и от друга страна е нещо стандартно за голяма част от новите автомобили.
Но всеки си знае.
Както каза ти, ние сме тук и ако можем, ще отговорим на питанията.
Pulsar C13 K9K

Върни се в “Pulsar”